Gwardia Cywilna rozbija gang zajmujący się oszustwami na rynku nieruchomości wakacyjnych w Torrevieja

 

Straż Obywatelska zatrzymała trzy osoby w związku z wyłudzeniami związanymi z ofertą wynajmu wakacyjnego w Torrevieja.

Zatrzymani, którym postawiono zarzuty przestępstwa ciągłego oszustwa i przynależności do grupy przestępczej, zostali oddani do dyspozycji Sądu Śledczego nr 2 w Torrevieja, który nakazał zwolnienie ich wszystkich z zachowaniem środków zapobiegawczych.

W lutym i marcu tego roku Gwardia Cywilna wykryła wzrost liczby skarg związanych z wyłudzeniami związanymi z obiektami turystycznymi w mieście, dlatego wszczęto akcję „Mesekito”, mającą na celu wyjaśnienie faktów i ustalenie sprawców oszuści.

Najwyraźniej sprawcy korzystali z platform internetowych poświęconych wynajmowi nieruchomości, aby żądać płatności przelewem lub gotówką, oferując nieruchomości, których nie byli właścicielami.

Po otrzymaniu wpłaty oszuści zniknęli bez śladu, nie przekazując mienia i nie zwracając wpłaconych sum.

To trzej obywatele Hiszpanii, dwóch mężczyzn i kobieta, w wieku od 42 do 63 lat, niektórzy z podobnymi zdarzeniami w przeszłości.

Gwardia Cywilna nie zakończyła operacji i nie jest wykluczone, że liczba zatrzymanych i ofiar może wzrosnąć. W sumie wyjaśniono 29 przestępstw związanych z oszustwami, których ofiary pochodziły z Niemiec, Algierii, Kolumbii, Ekwadoru, Polski, Ukrainy i Hiszpanii.

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany sobota, 09/09/2023

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework