34 000 kilogramów żywności, przeterminowanej próbowano sprzedawać

Guardia Civil, w ramach operacji Mahala, prowadzonej przeciwko podrabianiu, sprzedaży, etykietowaniu, handlowi, nielegalnej dystrybucji i fałszowaniu produktów spożywczych i oszustwom gospodarczym, przeprowadziła dochodzenie w sprawie oszustwa żywnościowego, związane z rynkiem i konsumentami.
Podczas dochodzenia, uzyskano informacje o popełnieniu możliwych nieprawidłowości przez dwie firmy handlowe. W celu wyjaśnienia tych faktów rozpoczęto operację Mahala.

W pierwszej fazie agenci zlokalizowali dwa magazyny przemysłowe w mieście Torrevieja, należące do firm objętych dochodzeniem. W magazynach tych przeterminowane produkty spożywcze były rzekomo sprzedawane i dystrybuowane między Hiszpanią a Portugalią. Ponadto odkryto istnienie dwóch innych zakładów w miastach Coslada (Madryt) i Marbella (Malaga), należących do jednej z firm, w których popełniano te same nieprawidłowości.
W czerwcu, po zlokalizowaniu wszystkich zakładów i zweryfikowaniu istnienia działalności, przeprowadzono operację. Agenci, przy wsparciu patroli SEPRONA z Guardamar i Daganzo (Madryt), przeprowadzili jednocześnie różne kontrole w zakładach w Torrevieja i Coslada.
Po tych inspekcjach patrol SEPRONA z Marbelli przeprowadził nową inspekcję w zakładzie w swoim mieście.
Podczas tych inspekcji znaleziono i skonfiskowano środki spożywcze z manipulowanymi datami przydatności do spożycia, a także inne środki spożywcze z przeterminowanymi datami i inne w złym stanie konserwacji, z których wszystkie były gotowe do sprzedaży i dystrybucji.

Cała żywność została zniszczona przez autoryzowanego zarządcę odpadów.
Dzięki tym działaniom Guardia Civil usunęła z rynku ponad 34 000 kilogramów żywności, która nie spełniała warunków do spożycia przez ludzi i mogła stanowić problem dla zdrowia publicznego.

Ostatnio zmieniany czwartek, 31/08/2023

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework