Zabytkowa łódź typu longboat „Pascual Flores” wraca do Torrevieja i można ją zwiedzać już w najbliższy weekend.

Będzie w Torrevieja do połowy stycznia 2022 r.
Pascual Flores wrócił wczoraj do portu w Torrevieja, po wielkiej europejskiej trasie, którą odbył tego lata wraz z innymi klasycznymi żaglówkami z różnych krajów, w której uczestniczył jako wyjątkowy ambasador dziedzictwa turystycznego i kulturowego miasta.
Burmistrz Torrevieja Eduardo Dolón wraz z radnym ds. kultury Antonio Quesada oraz przedstawicielem Fundacji Nao Victoria Fernando Viota odebrali Pascuala Floresa.
Wycieczka, podczas której przepłynął ponad 5000 mil morskich, odwiedzając różne porty w Hiszpanii, Francji i Niemczech.
Konkretnie w naszym kraju zatrzymał się w Mazagón (Huelva) i La Coruña, we Francji zawijał do tak historycznych miast jak Honfleur, Calais, La Rochelle i Bayonne, a w Niemczech w sierpniu ubiegłego roku uczestniczył w prestiżowym Festiwalu Morskim Tage Bremerhaven 2021.
Po powrocie do Hiszpanii dołączył do wielkiego festiwalu morskiego IV edycji Escala a Castelló, skąd popłynął do Torrevieja.
Należy zauważyć, że Castellón odwiedziło ponad 15 000 osób, dzięki czemu od początku swojej podróży po wodach międzynarodowych do dziś liczy prawie 30 000 wizyt.

Statek będzie zacumowany w miejskim porcie do stycznia 2022 roku. W ten weekend Pascual Flores można zwiedzać zwiedzającym w każdy wtorek, środę i czwartek podczas jego pobytu w mieście.
Ponadto w tych miesiącach każdy, kto chce, może przeżyć niezapomnianą podróż na pokładzie tego historycznego kajaka wzdłuż wybrzeża Torrevieja.

Przeprawy te, zwane „chrztami morza”, odbywać się będą w każdy piątek, sobotę i niedzielę, począwszy od 22 październikaWypłynięcia odbywać się będą z portu Torrevieja, a nawigacja potrwa około czterech godzin, pod warunkiem, że pozwolą na to warunki pogodowe, a mogą w nich uczestniczyć zarówno dorośli, jak i dzieci.

To niewątpliwie niepowtarzalna okazja, aby popłynąć tym wspaniałym statkiem, symbolem ostatnich wielkich żaglowców Morza Śródziemnego i morskiej historii miasta, poznać jego manewry i podzielić się niezapomnianymi wrażeniami z załogą statku.

Wizyty: Godziny: 10:00 do 19:30
Bilety:
Dorośli: 5 €
Dzieci i mieszkańcy: 3 €
Punkt sprzedaży: bilety.pascualflores.org lub na samej łodzi.

Ostatnio zmieniany wtorek, 07/12/2021

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework