Koniec większości ograniczeń we Wspólnocie Walenckiej

Na dzień dzisiejszy nie będzie ograniczeń pojemności i harmonogramu w sklepach, teatrach, muzeach czy bibliotekach, a pojemność wnętrz w branży hotelarskiej zostanie zwiększona do 75%.

Ograniczenia w kinach, teatrach i audytoriach zostaną zwolnione od dziś 28 września do 8 października. Jest to jeden ze środków uzgodnionych po wczorajszym spotkaniu międzyresortowym, zgodnie z rezolucją Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública, która została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Generalitat Valenciana (DOGV).

Według minister zdrowia Any Barceló „nadal zmierzamy w kierunku nowej normalności dzięki dobrej sytuacji epidemiologicznej Wspólnoty Walenckiej i wielkiemu wysiłkowi całego społeczeństwa Walencji w walce z wirusem”, co pozwoliło „wyeliminować lub uelastycznić zdecydowaną większość dotychczas obowiązujących środków”.

W szczególności zmniejszają się ograniczenia w kinach, teatrach, audytoriach, muzeach i bibliotekach, a także w innych sektorach, takich jak handel, przewodnicy turystyczni i miejsca imprez, zawsze mając na uwadze utrzymanie ogólnych środków ostrożności, bezpieczeństwa i higieny.
Uelastyczniono również działania dla sektora hotelarskiego i restauracyjnego. W ten sposób pojemność wzrasta, z 50% do 75% w pomieszczeniach, a liczba osób na stolikach wzrasta z 8 do 10, chyba że mieszkają razem lub są różnymi zarodkami dużych rodzin. Podobnie, używanie baru do wydawania napojów i do konsumpcji jest dozwolone, o ile jest on w pozycji siedzącej i z zachowaniem bezpiecznej odległości.

Przedłużeniu ulegają również godziny zamknięcia w tego typu placówkach, które będą odbywały się zgodnie z ich koncesją w godzinach dopuszczonych przez przepisy ogólne ustanowione rozporządzeniem regulacyjnym na obszarze Wspólnoty Walencji. (Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Sprawiedliwości, o godz. 1.30.)
Jeśli chodzi o życie nocne, pojemność wzrasta z 50% do 75% wewnątrz, a liczba osób przy stolikach wzrasta z 8 do 10. bar do pobierania napojów i do spożycia jest dozwolony pod warunkiem, że jest on na swoim miejscu i zachowuje bezpieczną odległość.

Dodatkowo dozwolone będą tańce i karaoke, oba z obowiązkowym użyciem maski. Jeśli chodzi o taniec, będzie on wykonywany bez możliwości spożywania w jego trakcie jedzenia i napojów, zawsze w wyznaczonej lub w której każdy użytkownik się znajduje, z poszanowaniem odległości bezpieczeństwa interpersonalnego.

Ostatnio zmieniany wtorek, 28/09/2021

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework