Pył znad Sahary powraca, możliwe deszcze z błotem

Prowincja Alicante ponownie zarejestruje w tym tygodniu zjawisko zawieszonego pyłu, który kilka tygodni temu pozostawił warstwę czerwonego piasku na chodnikach, samochodach i balkonach.
Jednak, jak wskazuje Laboratorium Klimatologiczne UA, tak zwany „deszcz błota” nie będzie tak duży jak ten z soboty 6 lutego. Prognozy meteorologiczne zaczynają potwierdzać, że od niedzieli będziemy mieć niestabilną sytuację meteorologiczną związaną z pojawieniem się na wysokości zimnego powietrza po przejściu frontu.

Możliwe, że powstanie DANA, ale ważne jest, aby podkreślić, że nie oznacza to, że deszcze będą ulewne i spowodują powodzie, chociaż słowo to skłania nas do myślenia.W rzeczywistości obecnie prognozy wskazują, że deszcze będą umiarkowane, a skumulowane niezbyt duże. W niedzielę nadejdą pierwsze deszcze w towarzystwie błota.Wywieszania prania na zewnątrz raczej w ten weekend  należy unikać.

Według projektu Mastral jest prawdopodobne, że przez cały tydzień będziemy mówić o kolejnym wtargnięciu zawieszonego pyłu, które będzie bardziej zauważalne od czwartku.
Dziś ma już wpływ na Wyspy Kanaryjskie i zgodnie z tym modelem przewidywania pył zawieszony dotknie cały Półwysep Iberyjski i Baleary.

Nie będzie to tak duży pył jak ten, którego doświadczyliśmy nieco ponad tydzień temu.
W najbliższych dniach sytuacja meteorologiczna będzie charakteryzować się falującym prądem strumieniowym o bardzo łagodnych temperaturach spowodowanych wpływem subtropikalnej masy powietrza pochodzenia atlantyckiego.

Jutro zauważymy eskalację termometrów w środkowych porach dnia, sytuacja, która będzie się utrzymywać w najbliższych dniach.
Wartości dzienne osiągną lub przekroczą 20 ° C na obszarach Andaluzji , Wspólnoty Walenckiej , Regionu Murcji i Płaskowyżu Południowego , z przewagą wysokich i średnich chmur, wiatr będzie wiał z mniejszą siłą, z wyjątkiem skrajnej północy.

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 19/02/2021

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework