Ponad 400 hotelarzy protestuje w Torrevieja przeciwko całkowitemu zamknięciu sektora

Ponad 400 pracowników hotelarstwa zebrało się w ubiegły piątek na Plaza de la Constitución przeciwko całkowitemu zamknięciu sektora zarządzonego przez Generalitat Valenciana w całej Wspólnocie w celu powstrzymania pandemii Covid-19, środka, który będzie obowiązywał do 4 Lutego.
Protest, wywołany anonimowo przez sieci społecznościowe, nie miał upoważnienia Subdelegacji Rządu.
W rzeczywistości zebranie nie zostało oznakowane, ponieważ nie posiadało odpowiednich zezwoleń, chociaż wykazało, że nie zgadza się z ograniczeniami i brakiem pomocy dla sektora ze strony rządu Hiszpanii i Consell.

Wsparcie gminne
Ze swojej strony burmistrz Eduardo Dolón wraz z radnym ds. Handlu i hotelarstwa Rosario Martínezem oraz burmistrzem bezpieczeństwa Federico Alarcón pojawili się, aby okazać swoje poparcie dla sektora i wysłuchać ich skarg.
W proteście wzięła również udział radna Vox, Carolina Vigara.
Radny, który wezwał ich do zachowania bezpiecznej odległości, wyjaśnił, że pomoc zależy od administracji regionalnej - która już zatwierdziła pomoc przekazując 160 mln euro dla sektorów najbardziej dotkniętych pandemią.

Podobnie, poinformowano ich, że Rada Miejska Torrevieja, jako lokalna administracja, zawiesiła uiszczanie opłat miejskich i zrealizowała dostawę pomocy z podstawowymi potrzebami dla osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji.

 

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany środa, 03/02/2021

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework