Torrevieja po raz kolejny pozycjonuje się jako wydział zdrowia z najmniejszym opóźnieniem chirurgicznym we Wspólnocie Walenckiej

 

Pacjenci szpitala uniwersyteckiego w Torrevieja czekają 40 dni w porównaniu do średnio 125 dni w pozostałych oddziałach Wspólnoty Walencji

Średni czas oczekiwania na interwencję w Szpitalu Uniwersyteckim Torrevieja, należącym do grupy medycznej Ribera, wynosi 40 dni. Liczba trzykrotnie niższa niż średnia dla innych szpitali publicznych we Wspólnocie Walencji, wynosząca 125 dni, według oficjalnych danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek 1 lutego.
Ponadto Szpital Uniwersytecki Vinalopó, również zarządzany przez Riberę, jest drugim oddziałem we Wspólnocie, w którym występuje najmniejsze średnie opóźnienie operacji, średnio 46 dni.

Departament upublicznił porównanie z danymi dotyczącymi opóźnień każdego ze szpitali z osobna, w których ośrodki Ribera zapewniają najlepsze wyniki, czyli najniższe dane dotyczące opóźnień we Wspólnocie, a są to właśnie czasy oczekiwania na ulgi zdrowotne.

Mimo tych danych Ministerstwo Zdrowia podtrzymuje zamiar odwrócenia stanu zdrowia oddziału w Torrevieja, tak że jeśli tak samo jak na przykładzie La Ribera, lista oczekujących na pacjentów w Vega Baja się potroi.

Są to oficjalne dane, które odzwierciedlają średni czas wyrażony w dniach wśród wszystkich pacjentów oczekujących na interwencję. W obliczeniach uwzględniono wszystkie specjalizacje chirurgiczne, w tym te referencyjne.
W przypadku szpitali z grupy Ribera należy pamiętać, że Torrevieja i Vinalopó dysponują pełnym portfolio usług o super specjalnościach, które pozwalają uniknąć kierowania pacjentów ze skomplikowanymi przypadkami do innych szpitali położonych dalej.
Tak jest w przypadku kardiochirurgii, chirurgii naczyniowej, klatki piersiowej czy chirurgii szczękowo-twarzowej.
Dane te są przekazywane Ministerstwu przez szpitale co miesiąc.

ŚREDNIE OPÓŹNIENIE WEDŁUG SPECJALNOŚCI
W Szpitalu Uniwersyteckim w Torrevieja średni czas oczekiwania na operację wynosi 40 dni. Według specjalności średni czas oczekiwania wynosi 8 dni na chirurgię ogólną i przewodu pokarmowego, 42 dni na chirurgię szczękowo-twarzową, 51 dni na chirurgię ortopedyczną i urazową, 45 dni na chirurgię plastyczną, 29 dni na chirurgię naczyniową, 25 dni na ginekologię, 39 dni na okulistyce , 34 m.in. dla otorynolaryngologii i 31 dla urologii.
W szpitalu uniwersyteckim Vinalopó średni czas oczekiwania na zabieg chirurgiczny wynosi 46 dni. Według specjalności średni czas oczekiwania wynosi 55 dni na chirurgię ogólną, 40 dni na chirurgię szczękowo-twarzową, 40 dni na traumatologię, 50 dni na chirurgię plastyczną, 12 dni na chirurgię klatki piersiowej, 62 dni na naczyniową, 28 dni na dermatologię, 31 dni na ginekologię 43 dni oczekiwania na okulistykę, 35 dni na otorynolaryngologię, 61 dni na urologię i 36 dni na kardiochirurgię.

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 25/08/2023

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework