Szpital Torrevieja jest jednym z dwóch, który ma najlepsze usługi radiologiczne w Hiszpanii według SERAM.

szpital

Hiszpańskie Towarzystwo Radiologii Medycznej uznało projekt zintegrowanego zarządzania rezonansem magnetycznym realizowany w ciągu ostatniego roku w tym ośrodku.

Prace radiodiagnozy szpitali uniwersyteckich w Vinalopó i Torrevieja zostały uznane za najlepszy projekt tego roku spośród wszystkich przedstawionych przez hiszpańskie Towarzystwo Radiologii Medycznej (SERAM). Projekt zatytułowany „Kompleksowe zarządzanie obrazowaniem rezonansu magnetycznego” umożliwił poprawę praktyki zawodowej w tej specjalności medycznej.

Dzięki realizacji projektu zarządzania w ciągu ostatniego roku usługa zdołała ustabilizować średni czas reakcji wynoszący 15 dni w szpitalu uniwersyteckim w Vinalopó i około 30 dni w szpitalu uniwersyteckim w Torrevieja, porównując do sytuacji odpowiednio 80 i 128 dni na początku roku bez zwiększenia zasobów.

Należy zauważyć, że zgodnie z najnowszymi badaniami około 30% badań przeprowadzonych na całym świecie nie ma żadnej wartości w procesie opieki.

Ponadto w Hiszpanii zapotrzebowanie na badania w służbie radiologicznej jest dwa razy większe niż w innych sąsiednich krajach.

Z tego powodu od ubiegłego roku rozpoczęto projekt zintegrowanego zarządzania rezonansem magnetycznym w celu zmniejszenia listy oczekujących, nadania priorytetu badaniom zgodnie z potrzebami klinicznymi i poprawy jakości opieki.

Aby zrealizować te cele, stworzono postać technika odpowiedzialnego za zarządzanie rezonansem magnetycznym, który był odpowiedzialny za wszystkie aspekty związane zarówno z wydajnością procesu, jak i jego bezpieczeństwem.

Dzięki tej nowej procedurze oraz zintegrowania protokołu zarządzania przeprowadzono przegląd wszystkich żądań rezonansu magnetycznego w celu odfiltrowania żądań, które mogą być poza zwykłym protokołem, tych, które mogą wymagać specjalnego protokołu lub których dane wskazywały na pośpiech w przeprowadzeniu skanowania.

Wreszcie opracowano protokoły cytowania i badania pacjentów z rozrusznikiem serca, a także innymi urządzeniami, Przygotowano plany szkoleniowe dla całego personelu i sporządzono rejestr incydentów, które mają wpływ na bezpieczeństwo w pokoju MRI.

 

 

 

 

 

 

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework