Departament zdrowia Torrevieja uruchamia nową stronę internetową i profile w mediach społecznościowych, aby ułatwić obywatelom dostęp do informacji zdrowotnych

Za pośrednictwem Internetu użytkownicy mogą umówić się na wizytę lekarską, zapoznać się z raportami medycznymi, a także uzyskać dostęp do informacji o stanie zdrowia lub o COVID i szczepieniach

Departament zdrowia w Torrevieja, który od 16 października będzie zarządzany bezpośrednio przez Ministerstwo Zdrowia, o północy uruchomi nową stronę internetową (torrevieja.san.gva.es), która zawiera liczne funkcjonalności, w celu zbliżenia usług opieki zdrowotnej i zdrowia informacje dla ludności Torrevieja.
Podobnie dział udostępnił nowe profile Twitter (https://twitter.com/GVAdsTorrevieja) i Facebook (https://www.facebook.com/GVAdsTorrevieja-103546552116772) , jako jeszcze jedną platformę informacyjną i komunikacyjną z obywatelami.

Do tego należy dodać aplikację GVA + Salut, aplikację na telefony komórkowe Ministerstwa Zdrowia, dostępną na wszystkie systemy operacyjne (iOS, Android i Huawei HarmonyOS), dostępną dla wszystkich mieszkańców departamentu Torrevieja, skąd można poprosić o wizytę w podstawowej opiece zdrowotnej, poprosić o dokumenty potwierdzające lub skonsultować się z aktualnymi terapiami aptecznymi i wydawaniem leków, między innymi.

Nowy portal internetowy zbiera informacje o szpitalu i oferowanych przez niego usługach opieki zdrowotnej, a także informacje o pięciu Podstawowych Strefach Zdrowia wraz z katalogiem Zintegrowanych Ośrodków Zdrowia, ośrodków zdrowia i poradni pomocniczych przy Wydziale Zdrowia Torrevieja.

Departament zdrowia Torrevieja obejmuje populację 180 000 mieszkańców z dziesięciu różnych gmin w prowincji Alicante i charakteryzuje się populacją różnych narodowości. Z tego powodu nowa strona internetowa zawiera nie tylko informacje na temat Departamentu Zdrowia, ale także gromadzi informacje zdrowotne o ogólnym znaczeniu oraz wszystkie narzędzia Departamentu Zdrowia, które zostały zaprojektowane w celu przybliżenia zasobów zdrowotnych użytkownikom sieci zdrowia publicznego.

W tym sensie, za pośrednictwem nowej strony internetowej, użytkownicy zdrowia w wydziale zdrowia Torrevieja mogą uzyskać dostęp do Portalu Pacjenta, bardzo przydatnego narzędzia, które pozwala umówić się na wizytę lekarską ze specjalistami Podstawowej Opieki Zdrowotnej, a także skonsultować możliwe wizyty, które pacjent może mają oczekujące.
Inne możliwości oferowane przez ten portal to przeglądanie raportów medycznych lub historii zdrowia, przeprowadzanie procedur na kartę SIP, konsultowanie się z ośrodkami zdrowia, które użytkownik przypisał do ich SIP oraz wyrażanie sugestii, skarg lub podziękowań.

Ponadto zawiera sekcję dotyczącą aplikacji GVA + Salut, z instrukcją użytkowania i instalacji nowej dostępnej wersji, a także wskazaniami, czym pacjent może zarządzać za pomocą tego narzędzia, np. ich wizytami, zarządzaniem wieloma użytkownikami na czas skonsultuj się z przepisanymi zabiegami m.in.

Z drugiej strony nowa strona internetowa szpitala Torrevieja zawiera portal koronawirusowy, na którym umieszczane są wszystkie zaktualizowane informacje na temat COVID-19 we Wspólnocie, takie jak raporty epidemiologiczne i sytuacja na różnych terytoriach, często zadawane pytania lub dostępne zasoby pacjentom w przypadku objawów COVID. Ponadto użytkownik ma dostęp do wszystkich zaktualizowanych uchwał i środków ograniczających.

Ponadto włączono Portal Szczepień, w którym zawarte są wszystkie informacje dotyczące szczepień, takie jak karty techniczne każdej szczepionki przeciw COVID oraz najczęściej zadawane pytania. W tej sekcji użytkownik może pobrać pokwitowanie szczepienia lub zaświadczenie EU COVID.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 07/12/2021

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework