Nowe przepisy ruchu drogowego w Hiszpanii, które warto znać, obowiązują od pierwszych dni 2021 roku.

DGT 2021 rok będzie znacznie trudniejszy, stosując eliminację punktów i wyższe kary ekonomiczne, ale zobaczmy dokładnie.

W 2021 roku uwzględniono ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego, które dotyczą terytorium Hiszpanii, które zostały przedstawione w listopadzie ubiegłego roku, ale nie wszystkie weszły w życie wczoraj, 2 stycznia 2021 r.

W tym artykule chcemy je omówić, nowe zasady, które DGT będzie stosować od 2 stycznia 2021 r., dowiesz się co jest teraz dozwolone, a co nie, i jakie kary mogą się z tym wiązać.

Cofnięcie punktów i wyższe kary finansowe w 2021 roku

Od 2 stycznia 2021 r. Zapomnij o korzystaniu z telefonu w samochodzie, jeśli jesteś kierowcą, a karą w przypadku, gdy zostaniesz przyłapany będzie wypłata nawet 500 euro i odebranie 6 punktów, natomiast poprzednio było to 3 punkty karne.

Pamiętaj, że sankcja ta zostanie nałożona na sam fakt korzystania z telefonu komórkowego, to znaczy trzymanie telefonu komórkowego lub sprawdzanie pewnych informacji, nie będzie to tylko sytuacja, gdy zostaniesz „przyłapany” na rozmowie z telefonem podczas jazdy.

Jeśli nie użyjesz elementów bezpieczeństwa, takich jak kask podczas jazdy na motocyklu lub pas bezpieczeństwa w samochodzie, kara finansowa wyniesie 200 euro i odebranie 4 punktów zamiast 3 punktów jak wcześniej.

Ale uwaga, wszyscy, którzy nawet jeśli noszą elementy zabezpieczające, a noszą je nieprawidłowo, np. W kasku, ale bez zapięcia, dlatego należy być bardzo ostrożnym i właściwie używać tych elementów, to dla własnego bezpieczeństwa.

Wreszcie w ciągu sankcji do gry wchodzą radary w samochodach lub motocyklach, jeżeli takie urządzenie zainstalowane w pojeździe zostanie zlokalizowane, będzie to oznaczało karę ekonomiczną w wysokości 200 euro i utratę 3 punktów. Wcześniej karano tylko w przypadku, gdy urządzenie było aktywne, działało, teraz niezależnie od tego, czy jest aktywne, czy nie, zostaniesz ukarany grzywną.

Nowe przepisy, które wchodzą w życie też w styczniu 2021 r.

Pierwsza reguła, która została wyeliminowana i która wzbudziła wiele kontrowersji, ponieważ wielu uważa, że ​​stwarza większe zagrożenie niż cokolwiek innego, to margines 20 km / h, który może zostać przekroczony na konwencjonalnych drogach dwukierunkowych w celu wyprzedzenia.

Oznacza to, że jeśli chcesz teraz wyprzedzić pojazd na konwencjonalnej drodze, której maksymalna prędkość wynosi 100 km / h, podczas wyprzedzania nie będziesz w stanie przekroczyć tej prędkości, podczas gdy wcześniej można było zwiększyć prędkość do 120 km / h .

W takim przypadku uważamy i uważamy, że nie jest to dobra decyzja, ponieważ może stwarzać większe ryzyko niż cokolwiek innego, wyprzedzanie na drodze dwukierunkowej musi być manewrem, który należy wykonać w jak najkrótszym czasie, minimalizując ryzyko, jednak nowa zasada oznacza, że ​​czas wyprzedzania może być dłuższy lub nie można go bezpośrednio wyprzedzić.

Wreszcie, art. 38 Ogólnych przepisów ruchu drogowego, dotyczący osobistych urządzeń ułatwiających poruszanie się (skutery elektryczne), został zmieniony, w którym można przeczytać, co następuje:
„Zakazane są przejazdy, drogi międzymiastowe oraz autostrady i drogi ekspresowe, które przebiegają w terenie zaludnionych osobiste pojazdy (skutery elektryczne) służące do poruszania się. Podobnie ruch tych pojazdów w tunelach miejskich jest zabroniony ”.

Oznacza to, że tego typu pojazdy nie mogą być używane jako skutery elektryczne w tych miejscach, dlatego należy być bardzo ostrożnym.

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 03/01/2021

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework