Krajowa policja ostrzega nasiliło się zajmowanie domów przez (squattersów) lewych lokatorów.

Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w okresie od stycznia do czerwca 2020 r. zarejestrowano łącznie 7540 skarg właścicieli na nielegalne zajęcie ich domów, co odpowiada 40 skargom dziennie w Hiszpanii w tej sprawie. Cóż, teraz policja ostrzega przed jedną z metod używaną przez squattersów wykorzystujących letnie wakacje, sprawdzania pustych domów przez squattersów.

To właśnie w okresie letnim ma miejsce więcej nielegalnych zajmowania domów, wykorzystujących wakacje zarówno właścicieli, jak i najemców. Squatters okresowo odnawiają swoje techniki i teraz używają niewidzialnego silikonu do sprawdzania pustych domów.

Co to za metoda? , polega na przyklejaniu niewidocznej nici silikonowej , zarówno na drzwiach, jak i na ościeżnicy.

Jest to sposób na „oznaczanie” domów. W ten sposób wracają po kilku dniach, aby sprawdzić, czy ktoś w nich mieszka. Jeśli po powrocie silikon pęknie, oznacza to, że ktoś jest w domu . W przeciwnym razie upewniają się, że nikogo tam nie ma i wchodzą do środka.

Istnieje wiele innych technik, których używają squattersi, aby dowiedzieć się, czy domy są zamieszkane, jedną z nich jest  zakręcanie kranów z wodą. Jeśli nikt nie interesuje się zakręconą wodą, mają pewność że nikt tam nie mieszka i zajmują ten lokal.

Z tego powodu Organizacja Konsumentów i Użytkowników rekomenduje poprawę bezpieczeństwa w domu przed wyjazdem na wakacje: drzwi pancerne, alarm, rolety antywłamaniowe ...

Zobacz też:

Jeśli „skłotersi wejdą do twojego domu” w Hiszpanii,… zostajesz na ulicy.

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04/09/2020

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework