Ubezpieczenie EKUZ

Bezpłatne ubezpieczenie karta EKUZ

Bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne poza granicami kraju, czyli karta EKUZ

Podczas wyjazdu do Hiszpanii należy też pamiętać i dopisać do listy spraw do dopilnowania i załatwienia obowiązkowo ubezpieczenie zdrowotne, które zadziała poza granicami Polski, a jest bezpłatne. To karta EKUZ.

Co to jest karta EKUZ

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument potwierdzający uprawnienia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w krajach należących do Unii Europejskiej oraz krajach Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Zatem jeśli jesteś objęty ubezpieczeniem zdrowotnym w ramach NFZ, to możesz wystąpić o wydanie takiej karty. O kartę powinni również wnioskować członkowie twojej rodziny, gdyż każdy musi mieć własną kartę EKUZ. Wydanie karty jest bezpłatne.

Co obejmuje karta EKUZ?

Mając kartę EKUZ możemy skorzystać bezpłatnie z opieki medycznej w takim samym zakresie jak obywatele państwa, w którym akurat przebywamy. Należy pamiętać, że zakres bezpłatnej opieki medycznej w krajach członkowskich, może się różnić od tego oferowanego w Polsce.

Karta EKUZ nie obejmuje prywatnych placówek medycznych.

Jak i gdzie złożyć wniosek o kartę EKUZ?

http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/

Mam kartę EKUZ, to po co mi ubezpieczenie podróżne?

W ramach bezpłatnego ubezpieczenia zdrowotnego, jakie gwarantuje karta EKUZ możemy liczyć na pomoc medyczną, jednak z racji różnic w zakresie świadczeń bezpłatnych w danym kraju, może się okazać, że karta nie wystarczy i za pewne procedury medyczne będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Więc warto się dodatkowo ubezpieczyć.

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework