Gwardia Cywilna zatrzymuje w Torrevieja gang, który wykorzystywał nieletnich do popełniania przestępstw.

Wyszukiwali nieletnich w parkach, dając im możliwość wypróbowania narkotyków za darmo, z biegiem czasu, biorąc pod uwagę niemożność zdobycia pieniędzy na opłacenie dawek, organizacja zmusiła ich do dokonywania dla nich rabunków.

Gwardia Cywilna rozbiła grupę przestępczą w Torrevieja, składającą się z jedenastu osób (w tym czterech nieletnich), jako rzekomych sprawców dwunastu rozbojów, przestępstwa handlu narkotykami. Organizacja płaciła nieletnim narkotykami za popełnione rabunki.

Śledczy zdali sobie sprawę, że mają do czynienia z organizacją rzekomo zajmującą się napadami z użyciem siły w lokalach i domach w Torrevieja i Orihuela Costa, i że wykorzystywała nieletnich do dokonywania tych przestępstw.
W zamian za świadczone usługi płacono im narkotykami.

Dzięki tym danym rozpoczęła się operacja „Strefa VIP”, rozwijana w ciągu pięciu miesięcy, w trzech fazach, przez Obszar Badawczy Torrevieja, która zakończyła się w zeszłym tygodniu aresztowaniami.

Grupa składała się z siedmiu dorosłych osób, z których dwóch było głównymi liderami. Zajmowali się chwytaniem nieletnich w lokalnych parkach, proponując im narkotyki.

Kiedy już zdobyli ich zaufanie i stanęli w obliczu ekonomicznej niemożności spłacenia dawek haszyszu, marihuany lub tabletek ekstazy, dorośli zaproponowali, by nieletni popełniali rabunki razem z nimi lub dla nich, a tym samym spłacili dług.

Gwardia Cywilna postanowiła zintensyfikować inwigilację w parkach i środowiskach nieletnich, którzy pod wpływem liderów grupy zaprzestali nauki i nie chodzili do szkół.
Zdarzało się nawet, że kradli przedmioty własnym krewnym, aby je sprzedać i zdobyć narkotyki.
12 rozbojów w domach, 5 miesięcy śledztwa i 10 zatrzymanych

Skradzione przedmioty natychmiast przenieszono do uzurpowanego domu, gdzie były przechowywane do czasu ich sprzedania.

Po pięciu miesiącach śledztwa i uzyskaniu wystarczających dowodów wykazujących rolę każdego z podejrzanych (prace inwigilacyjne, otwieranie domów, sprzedaż skradzionych przedmiotów na czarnym rynku, sprzedaż narkotyków na placach zabaw) dokonano aresztowań.

Łącznie sześciu mężczyzn (w wieku od 22 do 37 lat), kobietę (21 lat) i czterech nieletnich (w wieku od 15 do 17 lat) zostało aresztowanych jako domniemani sprawcy dwunastu przestępstw rabunku z użyciem siły, przestępstwa handlu narkotykami.
Dwaj główni przywódcy trafili do więzienia.

Przeprowadzono również rewizję w domu w Torrevieja, gdzie odzyskano niektóre przedmioty z rabunków.

Ostatnio zmieniany niedziela, 12/09/2021

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework