Rozbity klan przestępczy w Torrevieja prowadzony przez ulicznego zamiatacza, który rozprowadzał narkotyki w ciągu dnia pracy

Zatrzymanych jest dziesięciu, w tym 80-letnia kobieta, matka innego ze sprawców, która otrzymywała 100 euro miesięcznie w zamian za zrobienie paczek z dawkami kokainy.
Straż Cywilna zatrzymała w Torrevieja w ramach operacji Gemina dziesięciu członków organizacji przestępczej za domniemanych sprawców przestępstw przeciwko zdrowiu publicznemu (handel narkotykami), prania pieniędzy i inne przestępstwa.

Wszczęcie śledztwa sięga maja ubiegłego roku, kiedy to agenci z Obszaru Śledczego Straży Cywilnej Torrevieja dowiedzieli się, że pracownik prywatnej firmy zajmującej się sprzątaniem ulic miasta wykorzystywał swój status zamiatacza ulic, aby maskować sprzedaż kokainy.


Pracownik, uważany za lidera organizacji, w ciągu dnia pracy rozprowadzał i sprzedawał dawki kokainy bezpośrednio konsumentom, dbając w ten sposób o to, by nie wzbudzać podejrzeń o ich przestępczą działalność.


W pewnym momencie, ze względu na ilość pracy związanej z handlem narkotykami, który mógł zarobić 600 euro dziennie, autor odszukał kilka osób, które byłyby odpowiedzialne za dystrybucję narkotyku wśród konsumentów.
Ci ludzie, którzy pracowali tak, jakby byli prawdziwą firmą, musieli trzymać się ścisłego harmonogramu, który zaczynał się o ósmej rano a kończył o jedenastej w nocy, od poniedziałku do soboty. W zamian otrzymywali 600 euro miesięcznie.

Na wypadek, gdyby nie złożyli należnych zeznań szefowi, nie wahał się użyć wobec nich przemocy, brutalnie ich bijąc.


W niedziele to sam przywódca osobiście odpowiadał za sprzedaż i późniejszą dystrybucję substancji w domach i miejscach pracy konsumentów, korzystając z wysokiej klasy pojazdu, a czasem także swojego partnera.


W trakcie śledztwa agenci dowiedzieli się, że jeden z podejrzanych, który występował jako dystrybutor substancji, również zaczął samodzielnie handlować marihuaną i haszyszem, tworząc własne portfolio klientów i działając na marginesie organizacji.
W międzyczasie jego matka, osiemdzieśięcio letnia kobieta, która również była częścią spisku, nadal przygotowywała dla głównej organizacji paczki zawierające kokainę w zamian za 100 euro miesięcznie.


Mając wszystkie te informacje, agenci śledczy przystąpili do przeszukania sądowego trzech domów uczestniczących w wydarzeniach, zlokalizowanych w Torrevieja, jednego z nich należącego do lidera sieci, wyposażonych w liczne środki bezpieczeństwa, takie jak inhibitory częstotliwości.
Znaleziono 211 gramów kokainy, materiał do przemytu dawek, precyzyjna wagi, pąki marihuany, substancje dopingujące, kilka dawek viagry, inhibitor częstotliwości, kij baseballowy, dziewięć nabojów dziewięciu milimetrów parabellum, kusza, karabin na sprężone powietrze, dwa pojazdy, motocykl i ponad 3000 euro.


W innym z poszukiwań, w domu jednego z dystrybutorów substancji, zatrzymano łącznie 66 gramów kokainy, przygotowanej w dawkach pół grama i gram, 900 euro, dwa pojazdy i motocykl używany w dystrybucja kokainy.


Agenci obejrzeli również dom byłego partnera lidera organizacji. W środku znaleźli małe dawki haszyszu i przybory do cięcia narkotyku, precyzyjną wagę i kilka telefonów.
W akcjach tych brali udział agenci z Jednostki Bezpieczeństwa Alicante (USECIC) i Służby Kynologicznej Dowództwa Alicante.
W sumie 10 osób, pięciu mężczyzn i pięć kobiet, wszyscy narodowości hiszpańskiej, w wieku od 25 do 80 lat, zostało aresztowanych za przestępstwo przeciwko zdrowiu publicznemu i inne przestępstwa związane z przynależnością do organizacji przestępczej. Lider organizacji jest również oskarżony o pranie brudnych pieniędzy.


Dziesięciu zatrzymanych przeszło już do dyspozycji Sądu Badawczego w Torrevieja, który zadekretował umieszczenie dwóch z nich w tymczasowym więzieniu, pozostawiając pozostałych wolnymi od postawienia zarzutów.

Ostatnio zmieniany piątek, 12/03/2021

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework