Trzech krajowych funkcjonariuszy policji zostało rannych podczas awantury z rodziną, która odmówiła zastosowania się do środków przeciwko Covid-19 w Torrevieja.

Trzech członków rodziny, dwie osoby dorosłe i jeden młodszy, odmówiło zastosowania się do środków profilaktyki zdrowotnej w Biurze Dokumentacji i zostali aresztowani po zaatakowaniu agentów.

Agenci policji krajowej biura dokumentacji miasta Torrevieja zostali ranni w wyniku obrażeń odniesionych w wyniku ataków członków rodziny, którzy próbowali uzyskać krajowy dokument tożsamości, gdy zostali poinstruowani, aby przestrzegać aktualnych środków profilaktyki zdrowotnej.

W tym miejscu codziennie przewijają się setki osób wykonujących swoje czynności dokumentacyjne, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa obiektów i prawidłowego funkcjonowania urzędu, policjanci przydzieleni są do tej jednostki.

Do wydarzeń doszło wczoraj, kiedy rodzina zgłosiła się po wcześniejszym umówieniu z zamiarem wydania dokumentu tożsamości. W związku z sytuacją pandemiczną przetwarzanie każdego dokumentu odbywa się zgodnie z ustalonymi zasadami dotyczącymi poszanowania dystansu społecznego, ograniczeń przepustowości i środków profilaktyki zdrowotnej, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa dostępu i utrzymania w każdym zamkniętym zakładzie publicznym .

Pod naciskiem agentów, aby członkowie tej rodziny utrzymywali porządek i bezpieczny dystans wewnątrz biura, zostali ostrzeżeni, ale odmawili przestrzegania przekazanych im instrukcji.
Z uwagi na lekceważenie instrukcji, które agenci kilkakrotnie powtarzali tej rodzinie, zmuszeni byli zażądać dokumentów i nakazać opuszczenie placówki ze względu na ryzyko, jakie stwarzało to zachowanie, po czym zaatakowali policjantów, niszcząc też mebli lokalu.

Trzech funkcjonariuszy musiało być leczonych w centrum medycznym z powodu obrażeń, które odnieśli podczas ataku od napastników.

Ostatecznie trzech członków rodziny zostało aresztowanych za domniemane przestępstwo napadu, obrażeń i szkód, a także ukarano członków rodziny za naruszenie przepisów zdrowotnych i ustawy o ochronie bezpieczeństwa obywateli za nieposłuszeństwo wobec władzy.

Aresztowano, dwoje dorosłych i nieletniego, zostali doprowadzeni przez patrol Straży Cywilnej do właściwego organu sądowego i Prokuratury ds. Nieletnich.

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 17/12/2020

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework