W czwartek 19.11 , Torrevieja i cała Hiszpania za pośrednictwem sieci społecznościowych i mediów, w tym telewizji krajowych, byli zaskoczeni brutalną eksplozją spowodowaną przez rzekomego szaleńca, którego wielokrotnie potępiali sąsiedzi i z którym mieli ciągłe zatargi.
Czas wybuch o 6.17 rano był szczęściem w nieszczęściu bo nie było jeszcze ruchu na ulicach , gdyby katastrofa wydarzyła się godzinę później mogłoby być więcej ofiar, na drogach tak ruchliwych jak Avenida Diego Ramírez i Apolo, zarówno dla pojazdów, autobusów szkolnych, jak i pieszych, a nawet bliskości przedszkola.

Domniemany osobnik, który spowodował tragedię, przygotował wszystko, czekając, aż butle z butanem zgromadzone w jego mieszkaniu eksplodują,
na szczęście nie wszystkie wybuchły bo spowodowałoby to prawdziwą masakrę , Trudną do wyobrażenia.

Z tego powodu można powiedzieć, że chociaż straty materialne były znaczne, to nikt „cudownie” nie został ciężko ranny. Rada Miejska umieściła, do czasu udostępnienia im domów, sześć rodzin w obiektach hotelowych w mieście.

Zademonstrowano odwagę strażaków, Straży Cywilnej, Lokalnej Policji, Ochotników Ochrony Cywilnej, sanitariuszy, techników, pracowników miejskich i władz, którzy pracowali ramię w ramię, aby pozostawić otwarte ulice i oczyścić środowisko. Do tego należy dodać solidarność sąsiadów, którzy robili wszystko, co w ich mocy, oferując im wszystko, nawet dając im jedzenie z pobliskich sklepów, dając obraz solidarności Torrevieja, jak zawsze przy każdej wymaganej okazji.

Teraz sprawiedliwość musi działać i zabezpieczyć przyczynę tej niezrozumiałej eksplozji, a cały ciężar prawa spada na nią.

Dla poszkodowanych nasze wsparcie i zachętę, które - jestem przekonany - podzielą wszyscy mieszkańcy Torrevieja, abyście mogli przezwyciężyć nie tylko szkody ekonomiczne, ale także te, które mogą oznaczać uczucie tak strasznej sytuacji, jak ta, której Państwo doświadczyli.

Wybuch spowodował zniszczenia 14 domów w budynku, a kilku mieszkańców musiało zostać wysiedlonych.

Straż Cywilna przejęła śledztwo po znalezieniu dziewięciu butli z butanem, trzech butli z gazem kempingowym, kilku puszek po farbie i puszek po benzynie, co doprowadziło agentów do wniosku, że była to zamierzona eksplozja.

Wreszcie agenci aresztowali mężczyznę rano w tę sobotę po udaniu się do lokalnej apteki i rozpoznaniu go przez personel, który natychmiast powiadomił o tym Straż Cywilną. Wizerunek tego człowieka rozprzestrzenił się jak pożar w sieciach społecznościowych, chociaż nigdy nie został rozpowszechniony przez siły bezpieczeństwa i korpus.

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 22/11/2020

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework