15 MARCA ROZPOCZYNA SIĘ NOWY SEZON TURYSTYCZNY LAS SALINAS DE TORREVIEJA

Radna ds. Turystyki, Fanny Serrano, poinformowała, że ​​15 marca rozpocznie się nowy sezon wycieczek z przewodnikiem, pociągiem turystycznym do Las Salinas, inicjatywy, która została uruchomiona po raz pierwszy w historii miasta w ubiegłym roku i odniosła wielki sukces, odwiedzających było ponad 30 000 osób. 

Ponieważ został ustalony z Departamentu Turystyki, harmonogram kursów 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00. Bilety można kupić w Paseo de la Libertad, przed Plaza Waldo Calero. Podobnie jak w zeszłym roku, bilety mają cenę 7,95 euro dla dorosłych i 6,95 euro dla emerytów i dzieci w wieku od 2 do 12 lat.

W ten sposób odwiedzający będą mogli ponownie wejść do farmy solnej na wycieczki z przewodnikiem trwające około 50 minut. Na trasie, która odbywa się przez różne fazy produkcji soli, odwiedzający będą mogli usłyszeć w przemówieniu zarówno w języku hiszpańskim, jak i angielskim informacje na temat cech Las Salinas, takich jak pochodzenie i fauna, a także dlaczego jego charakterystyczny różowy kolor. Pociąg zatrzymuje się także wewnątrz obiektów, w których turyści mogą robić zdjęcia, a nawet wspinać się na charakterystyczne góry soli.

„Z Departamentem Turystyki bardzo ciężko pracowaliśmy, aby przed rozpoczęciem 2019 roku mogliśmy uzyskać wszystkie odpowiednie uprawnienia, aby przywrócić wizyty w Las Salinas, historyczny kamień milowy, który rozpoczęliśmy w zeszłym roku i który cieszył się dużym uznaniem gości, którzy dzwonili do nas na nowy sezon i teraz możemy powiedzieć, że to rzeczywistość ”, powiedziała Fanny Serrano, dodając, że„ musimy również podziękować za pracę wykonaną przez obecnego dealera Las Salinas, francuska międzynarodowa firma „Salins du Midi”, która ma bogate doświadczenie z wizytami turystycznymi w swoich gospodarstwach we francuskim Camargue. ”

Serrano ogłosił główne nowości, które pojawią się wraz z rozpoczęciem nowego sezonu, podkreślając, że „odzyskano nowe elementy bogatego dziedzictwa przemysłowego Las Salinas”. W tym sensie jedyna maszyna w pociągu, która pozostała w Torrevieja, została przywrócona i do lat 80. XX w. Przewoziła ciężarówki załadowane solą do doku portu. Kolejny odzyskany element, który zostanie pokazany podczas tych wizyt z oryginalnym projektem scenografii, to ten, który nazywa się, barka płaska z drewnianą górną konstrukcją, która była kiedyś używana do naprawy linii energetycznych biegnących przez lagunę Torrevieja. 

Należy pamiętać, że w zeszłym roku odzyskano jeden ze starych holowników, które „agonizowały” do niedawna w samych Salinas. Do tego wszystkiego powinniśmy dodać dziedzictwo przemysłowe, które pozostaje do odzyskania, takie jak obiekty dawnej chemii lub zbiorniki wodne w stylu drewnianej wieży. 

Serrano cenił, że „odzyskanie tego przemysłowego dziedzictwa naszych Salinas, wraz z dziedzictwem kulturowym i etnograficznym, może przekształcić tę enklawę w światowe odniesienie”.

Mimo to burmistrz turystyki zachęcił, aby „zarówno nowi, jak i starzy goście wracali, by cieszyć się tymi wizytami, ponieważ mamy wiele niespodzianek z branży i wydobycia soli przygotowanych na ten sezon”.

 

 

 

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework