Ostrzeżenia przed dużymi deszczami i niską temperaturą  

„Filomena”, sztorm atlantycki, który pozostawi polarne zimno, obfite opady śniegu i ulewne deszcze w całej 
Hiszpanii.

Od czwartku spodziewane jest znaczące pogorszenie pogody, które przyniesie deszcz, wiatr i opady śniegu w Hiszpanii. Przynajmniej do niedzieli w większości kraju z powodu nadejścia burzy Filomena.

Na naszym terenie mogą występować duże deszcze, silny wiatr i fale, szczególnie między czwartkiem a piątkiem.
Będzie również bardzo zimno i możliwe opady śniegu w górach na północy prowincji.
Wiadomości meteorologiczne można śledzić pod adresem http://www.eltiempoentorrevieja.es oraz w sieciach społecznościowych Proyecto Mastral.

„Filomena”, sztorm atlantycki, który pozostawi polarne zimno, obfite opady śniegu i ulewne deszcze w całej
Hiszpanii

Na dużej części Półwyspu i Balearów spodziewane są bardzo niskie temperatury i mrozy.

Nazywa się „Filomena” . Państwowa Agencja Meteorologiczna (AEMET) wydała specjalne zawiadomienie, w którym chrzci tą nazwą burzę, która będzie nawiedzać Wyspy Kanaryjskie, Ceutę i południową Andaluzję do piątku oraz ze względu na obfite opady śniegu, które będą rozciągać się na wnętrze półwyspu przynajmniej do niedzieli.

(AEMET), ostrzega o minimalnych temperaturach panujących na większości Półwyspu i Balearów, a także o deszczu, wietrze na Wyspach Kanaryjskich.

Ponadto AEMET podkreśla wysokie prawdopodobieństwo, wynoszące ponad 80 procent, że prognoza ta zostanie spełniona w wyniku bardzo głębokiej burzy z bardzo aktywnym połączonym układem czołowym , obecnie znajduje się w centrum północnego Atlantyku i przesunie się na wschód. Tym samym przewiduje, że w czwartek znajdzie się on bezpośrednio na
północy Wysp Kanaryjskich, a w następnych dniach przeniknie przez Półwysep i Baleary.

Podczas weekendu, wraz z przesunięciem burzy Filomena na północ, opady śniegu będą coraz bardziej dotyczyć bardziej północnych obszarów. Podczas tego odcinka najważniejsze nagromadzenia spodziewane są na wschodzie i północy Kastylii-La Manchy, Madrytu, wnętrza Wspólnoty Walencji, na południe od Aragonii i na wschód od Kastylii i León, a ich grubość prawdopodobnie osiągnie 20 centymetrów. Na półwyspie Iberyjskim, może osiągnąć 30-40 centymetrów.

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany środa, 06/01/2021

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework