Wspólnota Walencji zmienia godzinę policyjną, ogranicza spotkania i ogranicza przemieszczanie się.

Godzina policyjna zostanie przedłużona 24 i 31 grudnia do godziny 00, a zamknięcie wjazdu i wyjazdu w okręgu Walencji  będzie utrzymywane również w dni świąteczne.

Zmieniły się ograniczenia bożonarodzeniowe we Wspólnocie Walencji ze względu na koronawirusa. Prezes Generalitat Valenciana, Ximo Puig, ogłosił wczoraj nowe środki przeciwko koronawirusowi, które będą obowiązywać w te Święta Bożego Narodzenia 2020 roku.
Szef Consell potwierdził, że terytorium Walencji będzie jedną z autonomii, które zaostrzą świąteczny plan, po tym jak Minister zdrowia Salvador Illa dał zielone światło autonomiom w celu zwiększenia wskazań w walce z pandemią.
Nowe środki związane z Bożym Narodzeniem we Wspólnocie Walenckiej

W ten sposób Prezydent Puig i Minister Barceló potwierdzili wzrost ograniczeń świątecznych, które będą miały wpływ na spotkania towarzyskie i maksymalną liczbę osób, które mogą się spotykać w Boże Narodzenie, z kilkoma datami zaznaczonymi w kalendarzu, w których odbywa się wiele spotkań towarzyskich. Dzięki nowym środkom planu bożonarodzeniowego we Wspólnocie Walencji spotkania towarzyskie są ograniczone do sześciu osób.

Ponadto Consell zgodził się ograniczyć spotkania w okresie świątecznym tylko do dwóch grup mieszkających razem. Wśród najważniejszych nowych środków w walce z koronawirusem Generalitat Valenciana wyeliminował możliwość organizowania obiadów i spotkań z bliskimi.

Godzina policyjna w Wigilię i Sylwestra, a także w pozostałe dni, była jednym z najważniejszych punktów debaty wśród członków międzyresortowej komisji ds. Działań przeciwko pandemii.
W związku z tym rozważane możliwości obejmują utrzymanie godziny policyjnej o godzinie 00 lub przesunięcie jej do 23:00.
Wreszcie, międzyresortowa rada zgodziła się na przyspieszenie godziny policyjnej we Wspólnocie Walencji, jest ona przyspieszona do 23:00, z wyjątkiem wielkich dni świątecznych.
Środki te są stosowane po pogorszeniu się sytuacji epidemiologicznej w całym regionie autonomicznym po ostatnim grudniowym święcie.

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 18/12/2020

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework