Od soboty można oglądać szopkę bożonarodzeniową.

 

Monumentalna szopkę zainstalowano obok ratusza, została oświetlona przez Królową Soli, Raquel Tévar i jej damę Cristy. Guamán, po pobłogosławieniu przez proboszcza, Manuela Martínez Rocamora, w towarzystwie burmistrza Torrevieja Eduardo Dolóna, radnego Fiestas, Concha Sali oraz radnych Inmaculada Montesinos, Carolina Vigara i Pablo Samper.

Wszyscy mogą ją odwiedzić zgodnie z wyznaczoną trasą, od Zwiastowania przez Dziewicę do Narodzin Dzieciątka Jezus, przedstawionego w spektakularnej scenerii, która przedstawia rzymską świątynię w ruinie, która wita świętą rodzinę w kulminacyjny moment tajemnicy narodzin Maryi.

Szopka Torrevieja odzyskała swój blask w zeszłym roku, po okresie zapomnienia, dzięki projektantowi planu Pilarean, José Antonio Torresowi Navarro i jego zespołowi, i możemy w niej zobaczyć sceny tak charakterystyczne dla naszej szopki.
Takie jak dama spadająca ze schodów czy elementy tak ważne dla Torrevieja, jak wiatrak, solniska, winnice La Mata, Kolumny Kultur czy Torre del Moro.

Pomimo tego, że w wielu miejscach zdecydowano się zlikwidować instalację Betlejem, ze strachu przed tłumami i brakiem bezpieczeństwa, Rada Miejska nie chciała, aby mieszkańcy Torrevieja, a zwłaszcza dzieci, zostali bez czegoś tak ważnego i wytyczyli trasę.
Z wejściem i wyjściem od strony Ramón Gallud, z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30/11/2020

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework