Dotacje dla freelancerów i małych firm dotkniętych COVID-19

Zieloni nazywają„ pegote ”pomoc dla samozatrudnionych w Torrevieja, przyznaną przez Radę Prowincji.

Rozpoczął się termin składania wniosków o dotacje dla freelancerów i małych firm, które prowadzą swoją działalność w Torrevieja i dążą do zminimalizowania ekonomicznego wpływu COVID-19.
Termin składania wniosków upływa 20 dni roboczych od 3 września po opublikowaniu wyciągu z konkursu w BOP. Wnioski wraz z załącznikami i niezbędną dokumentacją należy składać za pośrednictwem elektronicznej siedziby Urzędu Miasta.
Plan pomocy, powołany przez Radę Miejską Torrevieja, obejmuje kwotę 211 924 euro od Rady Prowincji Alicante, przy maksymalnej pomocy na jednego wnioskodawcę wynoszącej 2000 euro.

W tej sprawie Zieloni odrzucili jako „pegote” pomoc dla samozatrudnionych w celu złagodzenia skutków ekonomicznych pandemii COVID-19 w Torrevieja.
Grupa środowiskowa zakwestionowała, że ​​„w środku pandemii wydaje się 50 000 euro na malowanie przejść dla pieszych z budżetu miejskiego a na pomoc dla samozatrudnionych przyznaje 0 euro.
Zieloni, którzy żądali wówczas wydzielenia 1 mln euro z budżetu, uważali, że tę „niewielką kwotę” otrzyma tylko 15% samozatrudnionych, więc nie rozwiąże to wszystkich problemów grupy. Kryzys udowadnia, że ​​rząd Eduardo Dolóna nie sprostał zadaniu - podsumowała grupa zielonych.

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04/09/2020

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework