Ponad 70% samozatrudnionych rozważa zamknięcie lub zwolnienie personelu w przypadku nowego zamknięcia i ograniczeń.

Wraz z ostatnimi wydarzeniami, nowymi zamknięciami sektorów gospodarki wskazanymi przez Ministerstwo Zdrowia oraz nowymi infekcjami Covid19 w Hiszpanii, pesymizm perspektyw gospodarczych znajduje odzwierciedlenie w odpowiedziach Ankiety ATA, który przedstawiamy. Chociaż wrócimy do tych informacji później, chcemy podkreślić, że ponad 70% samozatrudnionych rozważa zamknięcie lub zwolnienie personelu w przypadku nowego zamknięcia i ograniczeń.

Dokładnie 72% osób samozatrudnionych odpowiedziało, że mieliby poważne trudności z utrzymaniem działalności. Oznaczałoby to ostateczne zamknięcie działalności dla 20,1% osób samozatrudnionych, o cztery punkty więcej niż tych, którzy rozważali tę opcję w poprzedniej ankiecie.

Jest to jeden z wyników uzyskanych z ankiety przeprowadzonej przez Krajową Federację Stowarzyszeń Pracowników Samozatrudnionych - ATA wśród osób samozatrudnionych w okresie od 14 do 15 sierpnia na temat prognoz dotyczących ich działalności. Otrzymano 1678 odpowiedzi, uznanych 1465 za ważne, potwierdzających, że reprezentatywne wyniki dla społeczności autonomicznej i sektora są spełnione, a także ważny margines błędu, ponieważ 1465 zwalidowanych kwestionariuszy dla skończonej populacji 3262,758 (liczba oddziałów RETA w lipcu 2020 r. dane średnie) i na poziomie ufności 95% margines błędu 2,6%, biorąc pod uwagę niejednorodność grupy (pq 0,50).

„Znajdujemy się w sytuacji awaryjnej, kiedy wysłaliśmy SOS do rządu. Konieczne jest podjęcie działań na rzecz ratowania działalności freelancerów, ich firm i generowanych przez nich miejsc pracy ”- powiedział Lorenzo Amor, prezes ATA. „Każdego dnia gospodarka większości osób samozatrudnionych pogarsza się coraz bardziej. Widzieliśmy to w odpowiedziach udzielonych przez osoby samozatrudnione w ankietach.
Od kwietnia dane się pogorszyły ”- dodaje Amor.

„Znów jesteśmy w niezwykłej sytuacji, która wymaga nadzwyczajnych środków” - powiedział prezes ATA.

PEŁNY ANKIETA
• 8 na 10 freelancerów odnotowało spadek obrotów w 2020 r. a tylko 4,7 wzrost.
• 56,95% zmniejszyło swoje obroty w porównaniu do ubiegłego roku o 60% lub więcej. W przypadku trzech na czterech pracujących na własny rachunek 74,24% ich obroty spadły o 40% lub więcej.
• 36% samozatrudnionych ubiegało się o dofinansowanie w ciągu tych miesięcy, a 13,6% zrobi to wkrótce.
• Połowa osób samozatrudnionych zatrudniających pracowników złożyła wniosek o pomoc. Co czwarty utrzymuje 100% siły roboczej.
• 56,4% pracodawców samozatrudnionych uważa, że ​​utrzymanie zatrudnienia w najbliższych miesiącach będzie trudne.
• Miary rządowe są nadal wstrzymane, a wycena spada w stosunku do poprzedniego barometru.
• Zmniejszenie składki i odzyskanie nadzwyczajnych korzyści z rozwiązania umowy to jedno z narzędzi ratowania najbardziej wartościowych firm.
• 87,4% samozatrudnionych przewiduje spadek rachunków w tym roku.
• W lipcu jeden na czterech freelancerów uważał, że ożywienie gospodarki zajmie więcej niż 24 miesiące. Teraz wzrósł do 35,5%.
74% uważa, że ​​odbudowa gospodarki zajmie ponad rok.
• 29,7% uważa, że ​​będą musieli zredukować siłę roboczą, a dalsze 22,6% nie wie, co stanie się z ich pracownikami w tym roku.

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 20/08/2020

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework