Hiszpania wprowadza stan alarmowy i godzinę policyjną

Nadzwyczajna Rada Ministrów, która odbyła się dziś rano, zatwierdziła ogłoszenie nowego stanu alarmowego, który tym razem ma trwać co najmniej sześć miesięcy, do przyszłego roku. Dekret ustanawia godzinę policyjną od 23:00 do 6:00.

Jednak godzinę policyjną mogą być regulowane przez autonomie, przesuwając się do godziny 22:00 i opóźniając ją do północy. Mogą również zmodyfikować go tak, aby kończył się o piątej lub siódmej rano.

Dziś po południu wejdzie w życie stan alarmowy dla całej Hiszpanii.

Jego celem jest przedłużenie tej sytuacji przez Kortezy Generalne o sześć miesięcy, do 9 maja.

Katalonia wprowadzi godzinę policyjną dziś wieczorem

Wiceprzewodniczący Generalitat, Pere Aragonès, który wykonuje obowiązki prezydenta, potwierdził, że choć nie jest to pożądane, katalońska władza wykonawcza nie wyklucza zamknięcia w domu, biorąc pod uwagę negatywny rozwój pandemii w Katalonii, przed którą podejmą „Wszystkie niezbędne środki”.

Sàmper oświadczył również, że sankcje, które zostaną nałożone za nieprzestrzeganie godziny policyjnej, będą wynosić od 3 000 do 600 000 euro.

Przypadki koronawirusa wzrosły o ponad 60% w ciągu zaledwie jednego tygodnia we Wspólnocie Walencji

Pozytywne przypadki koronawirusa we Wspólnocie Walenckiej wzrosły o 60,8% w ciągu jednego tygodnia, podczas gdy liczba hospitalizowanych pacjentów wzrosła o 40,9%, a liczba przyjętych na OIT o 48,8%.

 

 

Prezes rządu Pedro Sánchez oficjalnie zwołał nadzwyczajną Radę Ministrów w tę niedzielę o godz. 10:00 w celu ogłoszenia stanu alarmowego po jedenastu regionalnych dyrektorach wykonawczych - siedmiu z nich z PSOE - z Cel posiadania wystarczającego zakresu prawnego, aby zaostrzyć ograniczenia mobilności i być w stanie stawić czoła wzrostowi zakażeń COVID-19, co potwierdził La Moncloa.

W tej chwili rząd nie wyjaśnił, czy jakikolwiek minister, a nawet sam Sánchez złoży oświadczenia po tym nadzwyczajnym posiedzeniu, chociaż podczas ostatniej Rady Ministrów, która odbyła się wyjątkowo, aby zatwierdzić stan alarmowy w dziewięciu gminach Madrytu, pojawili się przed oznacza Ministra Zdrowia Salvadora Illa i Ministra Spraw Wewnętrznych Fernando Grande-Marlaskę .

 

Rząd nie potrzebuje zgody Kongresu, aby zatwierdzić stan alarmowy, ale musi przedłużyć go poza początkowe 15 dni ważności. Z tego powodu minister zdrowia Salvador Illa ponownie zwrócił się w piątek do PP z wyraźnym apelem o zagwarantowanie jej wsparcia w rozszerzeniu tego instrumentu, a tym samym zagwarantowaniu odpowiedniej ochrony prawnej dla takich środków, jak godzina policyjna. Na razie rząd już zapewnił sobie poparcie obywateli.

Globalna liczba infekcji w Hiszpanii już przekracza milion - a konkretnie, od początku pandemii wzrosła do 1046132 - aw piątek wspólnoty autonomiczne powiadomiły Ministerstwo Zdrowia o 19851 nowych przypadkach COVID-19, 8293 w ciągu ostatnich 24 godzin, co oznacza wzrost w porównaniu z 7 953 zdiagnozowanymi w ten czwartek. Katalonia i Galicja zarejestrowały rekordowe przypadki w ciągu ostatnich 24 godzin.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 18/12/2020

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework