Gwardia Cywilna zatrzymuje mężczyznę, który spędził cztery dni na „przestępczym urlopie” w Torrevieja.

Przypisuje mu się 3 napady z użyciem przemocy i zastraszania, popełnione w nadmorskim miasteczku w ciągu zaledwie 4 dni oraz kradzież łódźi.
Gwardia Cywilna aresztowała 32-letniego Hiszpana w Torrevieja (Alicante) jako domniemanego sprawcę 3 napadów z użyciem przemocy i zastraszania oraz 1 przestępstwa kradzieży łodzi. Zatrzymany, który zachowywał się wyjątkowo brutalnie wobec swoich ofiar, został już uwięziony, chociaż śledztwo jest nadal otwarte i nie jest wykluczone, że można mu przypisać więcej przestępstw.

Agenci Obszaru Śledczego Straży Cywilnej Torrevieja (Alicante) aresztowali mężczyznę, sąsiada mureckiego miasta Molina de Segura, który w zeszłym tygodniu pojechał do tego nadmorskiego miasteczka na „przestępcze wakacje”.

Pierwszym przestępstwem była kradzież łodzi zacumowanej przy molo w Klubie Morskim Torrevieja, z którą płynął z dużą prędkością, wywołując alarm w okolicy, by chwilę później ją porzucić.

Następnego dnia okradł całodobowy lokal, skąd ukradł gotówkę i telefon komórkowy sprzedawczyni, od których zagroził, że uderzy ją butelką piwa, a nawet ją zabije, jeśli nie da jej tego, o co prosiła. Przed ucieczką zmusił ją do ukrycia się w magazynie i nie wychodzenia.

Wkrótce potem śledczy dowiedzieli się o przypadku agenta nieruchomości, który wycelował dwa noże w szyję - jeden już miał, a drugi wyjął z kuchennej szuflady - gdy pokazywał mu wnętrze domu. Taka była obawa, że ??nie odważył się zgłosić kradzieży z obawy, że podporządkuje się groźbie zabicia jego lub jego rodziny.

Po podjęciu kilku kroków agenci znaleźli hotel apartamentowy, w którym się zatrzymał.
W przeprowadzonych przeszukaniach znaleziono różne dowody, na podstawie których można było wyjaśnić zarzucane mu zbrodnie.
Wśród odzyskanych przedmiotów znalazły się skradzione terminale mobilne, pieniądze, złoty łańcuszek i dwa złote pierścienie.

Kiedy był już przetrzymywany w celach, w baraku pojawiła się 79-letnia kobieta, która doniosła, że ??kiedy miała wejść do windy w jej budynku, młody mężczyzna zaatakował ją dużym nożem w twarz i przedramię, aby wyrwać dwa złote łańcuszki i złotą bransoletkę.
Szczegóły opisu agresora zbiegały się bez wątpienia z zatrzymanym.

Ponadto, kontynuując prace śledcze, Straż Cywilna wyjaśniła kolejny napad z użyciem przemocy i zastraszania, do którego doszło w stolicy Murcji. Tym razem chodziło o napaść na trzech nieletnich, których zmusił do zabrania do domu jednego z nich, gdzie zamknął ich na tarasie i zagroził, że wrzuci ich z tarasu lub wyśle zabójcę, jeśli powiedzą cokolwiek o tym, co się stało.
Stamtąd ukradł telefon komórkowy, który później sprzedał w zakładzie w Torrevieja.

Ten 32-letni Hiszpan, który przebywał w Torrevieja na wakacjach od 16 do 20 lipca, został aresztowany jako domniemany sprawca 4 przestępstw rozboju z użyciem siły i 1 przestępstwa kradzieży pojazdu.
Po udaniu się do sądu w czwartek 23 marca trafił do więzienia.

Śledztwo pozostaje otwarte, aby móc zidentyfikować inną osobę poszkodowaną, która nie wypowiedziała się, również z obawy przed groźbami ze strony sprawcy tych wydarzeń.

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany sobota, 08/08/2020

Go to top - Do góry
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework